Deli-Style Cannabis Flower in Santa Fe & Eldorado

Flower is what built Blazed. We keep 15+ strains in stock across indica, sativa, and hybrid, served the connoisseur way at the deli counter, where you can inspect the bud, take in the aroma, and watch it weighed fresh in front of you. Prefer grab-and-go? We carry organic pre-packed eighths too.

Fifteen years in this industry taught us which New Mexico growers are worth shelf space. We buy what we'd smoke ourselves, and we'll tell you straight what's exceptional this week versus what's just good.

  • Alto-Blueberry Sugar (I/H) 31.70%thc .004cbd

    Hybrid

    THC 29.2%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Cap Junky (I) 30.776%

    Hybrid

    Alto Growers

    THC 30.8%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Chicken N Wafflez 31.4%

    Hybrid

    Alto Growers

    THC 28.9%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Funk N Cherries (I/H) 25.4%thc .004cbd

    Hybrid

    Alto Growers

    THC 25.4%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Goat Breath (H)32.70%thc0.0%cbd

    Hybrid

    THC 30.5%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Goat Glue (H)30.70%thc0.0%cbd

    Hybrid

    THC 29.1%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Grape Gasoline 30.6%

    Hybrid

    Alto Growers

    THC 30.7%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Halleberry(H)32.33%thc0.0%cbd

    Hybrid

    THC 30.2%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-John Truffolta (H) 30.776%

    Hybrid

    Alto Growers

    THC 29.7%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Alto-Rainbow Runtz (I/H)

    Hybrid

    THC 28.7%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

  • Apple Strudel (S) 29%THC.002CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 29%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Cadillac Rainbow (H)30.9%THC0.72CBD-TRUFORIA

    Hybrid

    Truforia

    THC 30%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Cap Junky (H)26.9%THC0.72CBD-TRUFORIA

    Hybrid

    Truforia

    THC 28.1%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - APPLES AND BANANAS GELATO 41

    Cookies

    THC 31.3% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - BERNIE HANA BUTTER

    Cookies

    THC 34.9% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - BLACK PIRANHA

    Cookies

    THC 36.5% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - BLUE RAZ

    Cookies

    THC 28.4% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - BLUEBERRY CAVIAR

    Cookies

    THC 36.1% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - BLUES QLUES

    Cookies

    THC 32.9% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - GARY PAYTON 31.95%

    Cookies

    THC 32.4% · 3.5g

    $37.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - HOLLYWOOD 36.09%

    Cookies

    THC 31.1% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - LEMON COOLER

    Cookies

    THC 31.3% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - LONDON POUND CAKE

    Cookies

    THC 31.1% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - MEXICAN FLAN

    Cookies

    THC 31.7% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - PEACH COOLER

    Cookies

    THC 31.5% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - RIDGELINE LANTZ

    Cookies

    THC 33.3% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - THAT BADU

    Cookies

    THC 30.7% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub - YAHEMI RUNTZ

    Cookies

    THC 32.5% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Cookies - 3.5G Flower Tub -POMEGRANATE SHAKE 32.67%

    Cookies

    THC 31.8% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • Daiquiri Lime (S) 27.3%THC.002CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 27.3%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Dantes Inferno (I)29.2%THC0.9CBD-TRUFORIA

    Indica

    Truforia

    THC 27%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • DipN Stix (S) 29.6%THC.002CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 25.9%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Dulce De Uva 30.2%THC0.9CBD-TRUFORIA

    Indica

    Truforia

    THC 28%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Durban Poison (S) 27.3%THC.002CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 28.3%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Green Fuego- Chocoberries 22.17% (S/H)

    Hybrid

    GREEN FUEGO

    THC 22.2%

    $6.00 / gram

    3.5g $20 · 7g $40 · 14g $70 · 28g $125

    Order Ahead

  • Green Fuego- Grandaddy Purple 21%0.09CBD (I)

    Indica

    GREEN FUEGO

    THC 19.6%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • Green Fuego- Ocifer 25% (H)

    Hybrid

    GREEN FUEGO

    THC 24.8%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • Green Fuego- The Rizzler 23.4% (H)

    Hybrid

    GREEN FUEGO

    THC 22.8%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • Green Fuego- Unicorn Glitter 26% (I/H)

    Hybrid

    GREEN FUEGO

    THC 26.1%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • Green Fuego-Orange Sugar S/H 29%

    Hybrid

    GREEN FUEGO

    THC 30.7%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • Gush mints (H)30.70%THC0.7CBD-TRUFORIA

    Hybrid

    Truforia

    THC 27.1%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • HDH Farms-Dantes Trop Cherry - 29.96% Sativa

    Sativa

    HDH Farms

    THC 30%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • HDH Farms-Gorilla Glue Hybrid 29.15%

    Hybrid

    HDH Farms

    THC 29.2%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • HDH Farms-Melted Strawberries Hybrid 29.30%

    Hybrid

    HDH Farms

    THC 29.3%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • HDH Farms-Tropical Cherry - 29.99% Sativa

    Sativa

    HDH Farms

    THC 30%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • HDH Farms-Turnover - 29.33% Sativa

    Sativa

    HDH Farms

    THC 27.4%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • HDH-Grape Gas- (H) 33.27%

    Hybrid

    HDH Farms

    THC 33.3%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • HIGH DESERT FROST-Grape Stomper- Hybrid 24.51%%

    Hybrid

    HIGH DESERT FROST

    THC 24.5%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • HIGH DESERT FROST-Miracle Mintz- Hybrid 30.23%%

    Hybrid

    HIGH DESERT FROST

    THC 30.2%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • HIGH DESERT FROST-Oreo Blizzy- Indica/Hybrid 28.9%

    Hybrid

    Frost Factory

    THC 30.9%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • Jelly Pie(H)28.2%THC0.2CBD-TRUFORIA

    Indica

    Truforia

    THC 27.6%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Jungle Juice (H)30.70%THC0.72CBD-TRUFORI

    Sativa

    Truforia

    THC 30.2%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Kush Mintz(H)31.40%THC0.05CBD-TRUFORIA

    Hybrid

    Truforia

    THC 27.4%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Lavender Skittles(S) 26.1%THC.002CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 26.1%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • MAD COW - 3.5G Flower Tub - LAMBS BREAD 34.41%

    Cookies

    THC 31.8% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • MAD COW - 3.5G Flower Tub - LEMON CHERRY GELATO

    Cookies

    THC 35.6% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • MAD COW - 3.5G Flower Tub - WHITE TRUFFLE

    Cookies

    THC 32% · 3.5g

    $35.00

    Order Ahead

  • MISTY MOUNTAIN MOTA-Candy Cake- (I/H) 25.10%

    Hybrid

    Misty Mountain Mota

    THC 25.1%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • MISTY MOUNTAIN MOTA-Diamond Truffle- (I/H) 28.07%

    Hybrid

    Misty Mountain Mota

    THC 28.7%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • MISTY MOUNTAIN MOTA-Grape Lobster- (I/H) 27.90%

    Hybrid

    Misty Mountain Mota

    THC 27.9%

    $5.00 / gram

    7g $35 · 28g $99

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Apple Fritter- Hybrid 25.98%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 26.6%

    $6.00 / gram

    3.5g $20 · 7g $40 · 14g $70 · 28g $125

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Banana Shack- Hybrid 29.6%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 27.3%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Dantes inferno- Hybrid 29.96%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 24.4%

    $6.00 / gram

    3.5g $20 · 7g $40 · 14g $70 · 28g $125

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Gods Breath- Hybrid 28.26%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 29%

    $6.00 / gram

    3.5g $20 · 7g $40 · 14g $70 · 28g $125

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Grapes N Cream- Hybrid 30.18%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 29.3%

    $6.00 / gram

    3.5g $20 · 7g $40 · 14g $70 · 28g $125

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Mac 1 Hybrid 27.9%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 26.6%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-MAC 1- Hybrid 27.98% SHAKE OUNCES

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 26%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Permanant Marker- Indica 26.8%%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 26.8%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-SOAP- Hybrid 30.9%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 27.8%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Strawberry Candy- Hybrid 30.58%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 30%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Tuscan Gelato- Hybrid 29.53%

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 29.5%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • OLD BASTARD CANNABIS-Tuscan Gelato- Hybrid 29.53% SHAKE OUNCES

    Hybrid

    Old Bastard Cannabis

    THC 29.5%

    $0.89 / gram

    28g $25

    Order Ahead

  • Orion(H)30.70%THC0.86CBD-TRUFORIA

    Hybrid

    Truforia

    THC 29.8%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Peyton Manning (S) 28.90%THC.008CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 27.3%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Purple Dosidos (I)28.2%THC0.9CBD-TRUFORIA

    Indica

    Truforia

    THC 26.8%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Banana Ice Pop- I/H 30.98%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.7%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Beetle Juice- I/H 29.9%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 29.1%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Blueberry Caviar- I/H 30.68%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.6%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Cinnamon Milk - H 29.96%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 28.8%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Crunch Berriez- I/H 30.64%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.7%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Dip N Dotz- H 29.96%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 29.2%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Lulu Lemon- S 29.6%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.2%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Mexican Flan- I/H 31.96%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.8%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-OREOS- I/H 28.98%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.9%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Panther Runtz- I/H 30.98%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 29.6%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Peach Cobbler-H 31.96%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 29.6%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Red Hotz- S/H 27.96%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 29.2%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Sour Gak- Hybrid 29.87%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 29.3%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Strawberry Pine- I/H 31.08%5.98%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 28.1%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Waffle Cone- I/H 30.08%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.7%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • PURPLE REIGN-Zangria- I/H 29.1%

    Hybrid

    Purple Reign

    THC 30.6%

    $8.00 / gram

    3.5g $25 · 7g $45 · 14g $80 · 28g $150

    Order Ahead

  • Rainbow Belts (I)29.2%THC0.9CBD-TRUFORIA

    Indica

    Truforia

    THC 27.8%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Strawberry Guava (I)26.1%THC0.9CBD-TRUFORIA

    Indica

    Truforia

    THC 26.1%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-Bloomberry Z 23.57% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 23.6%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-Blue Andese 30.78% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-Blue Andese 30.78% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 30.1%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-BOB HOPE 28.95% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-BOB HOPE 28.95% (I).017CBD

    Sativa

    The Good Herb

    THC 28.1%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-CHERRY PIE 22.57% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-CHERRY PIE 22.57% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 22.6%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-CRY BABY 25.7% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-CRY BABY 25.7% (I).017CBD

    Sativa

    The Good Herb

    THC 0.9%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-EGO CHECKER 24.51% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-EGO CHECKER 24.51% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 24.5%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-FORBIDDEN BLUEPRINT 23.44% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-FORBIDDEN BLUEPRINT 23.44% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 23.3%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-GG4 28.18% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-GG4 28.18% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 2.3%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-Grape Cream Cake 26.98% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-Grape Cream Cake 26.98% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 26.6%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-MAC DADDY 24.71% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-MAC DADDY 24.71% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 24.7%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-SHERB CREAM PIE 29.88% (I).017CBD

    THE GOOD HERB-SHERB CREAM PIE 29.88% (I).017CBD

    Indica

    The Good Herb

    THC 26.2%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • THE GOOD HERB-Zlushi 29.88% (I/H).017CBD

    Hybrid

    The Good Herb

    THC 1.2%

    $12.00 / gram

    7g $70 · 14g $120 · 28g $200

    Order Ahead

  • Thin Mint Kiwi (S) 27.2%THC.002CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 27.2%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • TRUFORIA-Hella Jelly (S) 27.80%

    Sativa

    Truforia

    THC 27.8%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • Wedding Crasher (S)32.60%THC0.006CBD-TRUFORIA

    Sativa

    Truforia

    THC 26.9%

    $3.00 / gram

    28g $60

    Order Ahead

  • White Gummiez(I/H)30.87%THC0.0%CBD-ALTO

    Hybrid

    THC 27.2%

    $12.00 / gram

    14g $160 · 28g $300

    Order Ahead

Good to Know

What's the difference between deli-style and pre-packed?
Deli-style flower is stored in bulk and weighed to order, so you see exactly what you're getting before it's bagged. Pre-packed eighths are sealed by the producer, which makes them convenient and consistent.
How do I read the percentages on the menu?
The number listed with each strain is its tested THC potency from state-required lab testing. Higher isn't automatically better. Aroma, freshness, and strain type matter just as much, so ask us at the counter.
Do you carry indoor and outdoor flower?
Both, at a range of price points, from value-priced outdoor ounces to top-shelf indoor.